شبکه روسیا الیوم گزارش داد حزب الله لبنان تلفات سنگینی به تروریست‌های تکفیری در شرق لبنان وارد کرده است.
شبکه تلویزیونی روسیاالیوم گزارش داد: حزب الله لبنان تلفات سنگینی به تروریست های داعش و جبهه النصره در شرق لبنان وارد کرده است.

"محمد محسن "خبرنگار این شبکه در بیروت درباره شهادت دو نفر از عناصر از جنبش حزب الله لبنان در درگیری با تروریست های مسلح گروه جبهه النصره در منطقه بریتال در شرق لبنان  گفت: صدها نفر از عناصر دو گروه داعش و جبهه النصره در شرق لبنان و مشخصا در مناطق نحله و یونین مواضع حزب الله را هدف قرار دارند.

 منابع امنیتی لبنان اعلام کردند حزب الله توانست با این حملات مقابله کند و پانزده نفر از عناصر جبهه النصره و داعش  در این درگیری ها کشته شده اند و شمار کشته های حزب الله نیز دو نفر بوده است. این درگیری ها به صورت پراکنده ادامه دارد و گفته می شود حزب الله حملاتی را علیه نیروهای مهاجم آغاز کرده و در این حملات از تسلیحات سنگین و توپخانه ای استفاده شده است.

 منابع امنیتی تاکید کردند هدف حملات گروه های مسلح به مواضع حزب الله در این منطقه برای این بوده است که حزب الله ارتباط خود را با منطقه قلمون و الزبدانی قبل از آغاز فصل زمستان و بارش برف از دست بدهد. اگر این وضع ادامه داشته باشد و گروه های مسلح نتوانند ارتباطات حزب الله را با این مناطق  قطع کنند مشکلات زیادی برای حمایت لجستیکی، تسلیحاتی و غذایی برای گروه های مسلح در سوریه ایجاد خواهد شد. 

این مناطق میان سوریه و لبنان واقع است و نیروهای حزب الله و ارتش سوریه توانستند با این حملات مقابله کنند.

در همین حال پایگاه النشره در گزارشی اعلام کرد: حزب‌الله تعدادی از عناصر مسلح را به اسارت گرفت.