شاید در نگاه اول به نظر برسد كه هیچ جنگنده یا شناوری جرات نزدیك شدن به ناوهای آمریكایی حاضر در منطقه را به دلیل آتش زا بودن نداشته باشند ولی موشك " حوت " با اقتدار كامل امپراطوری ناو ها را از بین برده است و می تواندخسارتی بالغ بر چهار میلیارد و پانصد میلیون دلار بر آمریکا وارد کند.
موشك ایرانی " حوت " یكی از سریع ترین موشك های رادارگریز آبی جهان است كه معادل 100 متر در ثانیه سرعت دارد كه حدود 3 برابر بیشتر از آن موشكی سرعت دارد كه آمریكایی ها از داشتن آن به خود می بالند.

فناوری ساخت چنین موشكی فقط در اختیار ایران و روسیه (موشک اشکوال) است و به حتم در صورت پرتاب 2 عدد از این موشك ها  ناوهای  آمریكایی حاضر در خلیج فارس  بدون داشتن راه فراری ضربه ای سخت و مهلك متحمل خواهند شد.

همچنین "حوت" علاوه بر پرسرعت و ترسناك بودن توانسته این ویژگی را داشته باشد كه با بهینه سازی مناسب (كه به همت سپاه پاسداران صورت گرفته است ) دقیقتر از موشك مشابه روسی  هدف مورد نظر را ارزیابی كند.


موشك انداز های این موشك كاملا رادار گریز بوده و از دید رادارهای دشمن مخفی می مانند .

 در سال 1385 و در رزمایش پیامبر اعظم (ص )3 با آزمایش " حوت " حیرت بیش از بیش جامعه جهانی از قدرت بلامنازع این موشک رقم خورد .در این رزمایش، اژدری با سرعت 100 متر بر ثانیه(360 کیلومتر در ساعت) ازمایش شد كه این موشك با تولید حبابهای بخار كه از نوك دماغه و پوسته خود خارج می كند لایه ای از گاز در اطراف خود شكل می دهد و بدین ترتیب خود را از تماس مستقیم با آب و پسای قابل ملاحظه ناشی از آن دور می كند، این اژدربه طور کامل در ایران صنعتی شده و تولید بومی آن 100% است.هر چند به دلیل اینکه این موشك از هدایت پدافند غیرعامل بهره می برد و از توضیح و تشریح در خصوص آن خودداری میكنیم ولی همین قدر كافی است كه بگوییم سرعت متوسط "حوت" 4 برابر اژدر معمولی زیر دریایی است.

این موشك قابلیت پرتاب از روی شناور و یا زیردریایی در عمق 100 متری را دارد و با سرعت حدود 50 نات (93 كیلومتر بر ساعت) كپسول پرتاب خود را ترك می كند و با فرو رفتن در آب و رسیدن به عمق مناسب، موتور خود را روشن كرده و به سمت هدف راهی می شود.


 حالا این اصل را در نظر گرفته می شود که شناورهای متوسط و بزرگتر از متوسط هیچ شانسی برای فرار از اژدر حوت ندارند. بنابراین  با شلیک دو اژدر حوت( درقسمت بالا اشاره شد) و باصرف هزینه 2 میلیون دلار می توان به آمریکا چهار میلیارد و پانصد میلیون دلار ضرر بزنیم یعنی 900 برابر. البته هر ناو هواپیما بر در اطراف خود همیشه چندین کشتی جهت پشتیبانی تدارکاتی و نظامی و دفاعی دارد. با غرق شدن یک ناو هواپیما بر تمام ناوگان پشتیبانی آن آسیب پذیر می شوند و این یعنی همان بلایی که نیروی دریایی ما در جنگ هشت ساله بر سر نیروی دریایی عراق آورد.