رئیس جمهور منتخب ملت ایران در تماس تلفنی محمد منصف المرزوقی رئیس جمهور تونس با وی تاکید کرد که ما با جنگ، درگیری و خونریزی میان مسلمانان درهر نقطه از دنیا مخالف هستیم.

 

محمد منصف المرزوقی"رئیس جمهوری تونس عصر امروز(شنبه) در تماس تلفنی، فرارسیدن ماه مبارک رمضان و انتخاب حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی به عنوان رئیس جمهوری اسلامی ایران را تبریک گفت و خواستار مساعدت ایران برای برقراری آتش بس در سوریه در ماه مبارک رمضان شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین روحانی با تشکر از تماس تلفنی رئیس جمهور تونس گفت: ما با جنگ و خونریزی میان مسلمانان در هر نقطه دنیا در ماه مبارک رمضان و هر ماه دیگری مخالفیم.

رئیس جمهور منتخب ملت ایران افزود: همه کشورهای اسلامی باید برای جلوگیری از جنگ، تقابل و خونریزی میان مسلمانان تلاش کنند و ایران هم از هیچ اقدامی در این زمینه دریغ نخواهد کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی همچنین تصریح کرد: امیدواریم روند تحولات در مصر بگونه ای باشد که منافع مردم این کشور را تامین کند و البته هر تصمیمی را که مردم مصر اتخاذ کنند برای همگان محترم است.

رئیس جمهوری تونس نیز گفت: ما هم از درگیری و خونریزی در مصر ناراحت هستیم و همراه با دیگران تلاش می کنیم تا آرامش به مصر و دیگر کشورهای اسلامی بازگردد.

حجت‌الاسلام و المسلمین روحانی در ادامه این گفت وگوی تلفنی از روابط رو به رشد دو کشور در عرصه های دوجانبه، منطقه ای و بین المللی ابراز خرسندی کرد و گفت که جمهوری اسلامی ایران برای توسعه مناسبات خود با کشور دوست و بردار تونس سقفی قایل نیست و دولت یازدهم ایران در این مسیر گام برخواهد داشت.

رئیس جمهور منتخب ملت ایران با بیان اینکه آرزوی ما در ماه مبارک رمضان، موفقیت برای همه کشورهای مسلمان از جمله تونس است، اظهارداشت: همه باید با استعانت از خداوند برای رفع مشکلات دنیای اسلام و ایجاد وحدت میان امت اسلامی تلاش کنیم.

رئیس جمهور تونس نیز در پایان این گفت وگوی تلفنی با استقبال از دیدگاه های دکتر روحانی ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک بتواند با رییس جمهوری منتخب ملت ایران دیدار کند تا زمینه تحکیم و توسعه روابط دو کشور بیش از پیش فراهم شود.